Palkittavat kaudella 2019-2020!
8.6.2020 17:44 Uutiset / Pääsivusto

Kauden 2019-2020 palkittavat on nyt julkaistu!

Kauden päätteeksi emme vallitsevasta tilanteesta johtuen päässeet viettämään seuran yhteistä kauden päätös tilaisuutta. Palkitsemisia ja muistamisia on kuitenkin luvassa. Julkaisemme alla kaikki palkitut kauden 2019-2020 osalta. Palkinnot toimitetaan palkituille elokuussa kun kausi 2020-2021 päästään (toivottavasti) jääharjoittelun osalta taas polkaisemaan käyntiin.


Tsempparipalkinnot

A-Akatemia: Max Hovila Eemeli Hakala


BSM: Mirko Hänninen, Miikka Kulju


B2SM: Miska Heinonen, Valtteri Kalteva


B-Tytöt: Maiju Lehtinen, Enni Peltoniemi


CSM: Emil Jokinen, Saku Joutsi


C2 AAA-05: Jere Antila, Niklas Talvikunnas


C-Akatemia: Jose Ekholm, Niki Papunen


C2AA: Amarjit Jantunen, Kaapo Pulkkinen


HHC: Topias Saari, Juho Rautanen


D1-06: Benjamin Autio, Hilda Haikka, Eeti Hänninen, Valtteri Viitaluoma


D2-07: Rasmus Paavola, Iivari Vihtilä, Kirill Baikov, Sakari Mantere, Aaro Vahos, Daniel Källarsson


E1-08: Teemu Marttinen, Helli Hänninen, Jimi Härkönen, Tuukka Ojalehto, Ronja Mattila, Vili Sievänen, Tuomas Somppi, Matias Rintanen


E2-09: Eetu Olkinuora, Rudolf Lapa, Roope Tiainen, Rasmus Parviainen, Väinö Malmipuro, Viljami Manninen, Otto Saarinen, Samuel Keskinen


F1-10: Leo Rikala, Mirella Friman, Lauri Väisänen, Lauri Varjonen, Wäinö Mikola, Viljami Juppo, Valtteri Westerlund, Luca Jurvanen, Jan Perälä, Ukko Laakso, Elmer Salokangas, Viljami Kokko


F2-11: Eero Jokinen, Leevi Laine, Leo Saarinen, Frans Mäkinen, Lenni Lindroos, Emil Heino, Jere Boman, Hugo Raunistola, Luukas Perkiömäki, Aaron Vesaharju


G1-12: Roope Riippi, Eino Piilo, Leo Mikkola, Veikka Muhonen, Vilho Mennala, Otto Lamberg, Luka Laitila, Eino Juutila, Alex Jurvanen, Jimi Vendelin, Julius Mielonen, Viljami Röppänen



Erikoispalkinnot

Vuoden Nuori Suomi-Valmentaja: Saku Eklöf G12


Vuoden Joukkueenjohtaja: Tommi Nummela CSM


Vuoden huoltaja: Jouni Korpela D2-07


Vuoden seuratoimihenkilö: Tommi Viitaniemi HPK JJK


Vuoden juniorivalmentaja: Marko Peltoniemi B-Tytöt


Puheenjohtajan malja, vuoden jääkiekkojuniori: Atte Rajala U20


A-Nuorten vuoden tehokas: Santtu Hakanen U20


Alen kanuuna, B-Junioreiden tehopelaaja: Viljami Korpela CSM


Sammon malja, kehittynein juniori: Saku Joutsi CSM


Mustin malja, C-Junioreiden tehopelaaja: Vili Toivonen CSM


Järvisen kultainen kypärä, menestynein juniori: Juho Lukkari CSM


OP:n malja, lupaava juniori: Niklas Talvikunnas C2AAA


Siivosen malja, urheilullinen juniori: Akseli Ketonen C2AAA


Kohottajien palkinto, herrasmies juniori: Otto Pitkänen B2SM


Hämeen alueen malja, kiekkoilu ja opiskelu: Juho Haarala B2SM


Jääkiekkoerotuomareiden malja, Fair play palkinto: Onni Ahola BSM


Vuoden jääkiekkotuomari: Antti Heiskanen


Antti Miettisen palkinto, asenne ja kehitys: Aukusti Savijoki CSM


Järjestyksenvalvonta, vuoden aktiivi: Jani Sibakov


90-Syntyneiden malja, asennepelaaja: Vili Alitalo BSM


Vuoden tyttöjuniori: Saara Kolehmainen B-Tytöt


Jari Kaarela palkinto, ansioitunein maalivahti: Miikka Kulju BSM


Järjestyksenvalvonta, vuoden tulokas: Jouni Järvenpää


Huoltoneuvoksen palkinto: Veeti Lehtonen


   
Lisää uutisia
HPK-Juniorijääkiekko ry
«  Huhtikuu   »
Kategoriat